XXIV. Keszthelyi Városi Karnevál
A maskarás felvonulás színes és vidám esemény a téli időszakban. Ez a mulatság kiváló lehetőség mindenkinek a farsangi hangulat megélésére.
Keszthely téli farsangi mulatsága, a Keszthelyi Városi Karnevál, immár huszonnegyedszer kerül megrendezésre.
Az esemény a város és környékbeliek számára szokásosan vidám és színpompás jelmezekbe öltözött farsangozókat vonultat fel. A Festetics-kastély parkjából induló parádés menet délután 14 órakor veszi kezdetét, majd a Sétáló utcán keresztül vonulnak a résztvevők a Fő térig.
A maskarások fél kettőtől gyülekeznek a Festetics-kastély főkapujánál, ahol 14 órakor, a hercegi pár vezetésével elindulnak. A Goldmark Művelődési Központ előtt megállnak a zsűri előtt, hogy megszemléljék a jelmezeket, majd a Fő térre érve a színpadon rövid produkcióval mutatkoznak be. Az eseményen a keszthelyi karnevál állandó szereplői, mint az óriás sárkány és a százlábú, mellett gólyalábasok, tánccsoport, fúvós együttes, valamint a Boombatucada is színesíti a programot.
A városi karnevál az évek során hagyományos eseménnyé vált, amelyre nemcsak a helyi lakosok, hanem az ország távolabbi részeiről érkező jelmezesek is csatlakoznak. A mulatság kreativitásban és humorban gazdag, a jelmezek ötletességét és a résztvevők lelkesedését a zsűri értékeli.